Reklaminis skydelis
Miškų priežiūra

Pasodintų medelių sunykimo problema labai aktuali, nes tai susiję su materialiniais, darbo ir laiko nuostoliais. Želdinių žūva vidutiniškai penktadalis, tačiau kai kuriose vietose žūva iki pusės ir net daugiau sodinukų.

Dėl blogos priežiūros dažnai mažėja želdinių ir būsimų medynų vertė. Pavyzdžiui, želdiniai išretėja, todėl medeliai auga šakoti. Jei įsiveisia minkštieji lapuočiai, kurie perauga kultivuojamų rūšių medelius ir juos nustelbia, medynas formuojasi menkos vertės.

Sunykusių medelių atsodinimas, rudenį sodinukai apžiūrimi, ar neužbyrėjusi ant jų žemė, o lengvose miško žemėse yra pavojus, kad vėjas gali nupustyti žemę ir apnuoginti medelių šaknis. Nuvytusių sodinukų vietoje pasodinami nauji.

Apsauga nuo piktžolių - piktžolių ravėjimas aplink sodinukus. Ravėti pradedama, kai žolės perauga sodinukus, užstoja šviesą ir mechaniškai juos užgožia. Vėliau piktžoles galima šienauti arba rudeniop aplink medelius apmindžioti žolę – medeliai gauna šviesos, o žiemą kartu su piktžolėmis neprispaudžiami prie žemės. Kitas piktžolių šalinimo būdas – arboricidais (chemikalai krūmams naikinti) ir herbicidais.

Praėjus porai metų po sodinimo, suželia puskrūmiai, krūmai ir menkaverčiai lapuočiai. Juos būtina iškirsti ar apipurkšti arboricidais. Nepatartina vėluoti, nes užstelbti medeliai sunkiai atsigauna ir blogai auga.